BANJALUKA - Šef Kluba poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Željko Mirjanić izjavio je danas da će ovaj poslanički klub u narednoj školskoj godini stipendirati 38 studenata sa po 100 KM mjesečno.
"Odluku o stipendiranju studenata donijeli smo jednoglasno. Pravila po kojima će se dobijati stipendije biće utvrđena u narednom periodu, a koristiće se iskustva organizacija koje dodjeljuju stipendije", rekao je Mirjanić.
On je istakao da će biti ključna dva kriterijuma za dobijanje stipendija - socijalno stanje studenta i uspjeh tokom studija.
Mirjanić je pozvao delegate u Vijeću naroda Republike Srpske, kao i poslanike u parlamentu BiH iz reda SNSD-a da donesu sličnu odluku.