TRAVNIK - Predstavnici Sindikalne organizacije MUP-a Srednjobosanskog kantona, pravosuđa i uprave dogovorili su se u ponedeljak da na sjednici Skupštine u četvrtak, 24. februara, iznesu zahtjeve i time kantonalnim vlastima daju posljednje upozorenje na neriješen status policijskih službenika, rekao je Srni predsjednik ovog sindikata Dragan Škulj.
Škulj je dodao da se policijskim službenicima, nakon održanog protesta ispred zgrade kantonalne Vlade u Travniku 15. februara, još niko nije obratio.
On kaže da su se svi oglušili o zahtjeve zaposlenih u MUP-u koji su očekivali pregovore između timova Vlade i MUP-a, ali se i oni "vješto izbjegavaju".
"Nećemo odustati od borbe za rješavanje radno-pravnog statusa. Ako se i na sjednici Skupštine ogluše na naše zahtjeve, zajedno sa svim sindikalnim organizacijma odlučićemo kuda dalje - hoće li to biti štrajk ili novi protesti", rekao je Škulj.
On je podsjetio da se njihovi zahtjevi odnose na striktno poštivanje Kolektivnog ugovora, Zakona o platama kojim bi svim policijskim službenicima na području Federacije BiH bile izjednačene plate, kao i isplata po osnovu pravosnažnih sudskih presuda čiji iznos premašuje dva miliona maraka.