Rajko Milojica je šesnaestogodišnji dječak iz Trgovišta, pored Novog Grada koji od 2012. godine ima neprekidno ponavljano krvarenje u usnu duplju koje nastaje iz gornjih dijelova disajnog trakta (nosa, epifarinksa).
Ovo krvarenje je danonoćno i naročito intenzivno u večernjim satima. Za njegovo liječenje na klinici u Gracu (Austrija) neophodno je prikupiti veliku količinu novca koji Rajkovi roditelji ne mogu obezbijediti. Mole se svi građani dobre volje da pozivanjem humanitarnog broja 1415 doniraju 1KM i pomognu prikupljanju novca za Rajkovo liječenje. Akcija traje do 30. aprila 2016. godine. Akciju su do sada podržali "OCKI – Omladinski centar za kreativnost i inicijativu - Novi Grad", opština Novi Grad, Elektrokrajina Banja Luka i M:tel.