Društvo

Preminuo osnivač i prvi direktor TVSA Nedim Đuherić

Preminuo osnivač i prvi direktor TVSA Nedim Đuherić
Foto: Facebook | Preminuo osnivač i prvi direktor TVSA Nedim Đuherić

SARAJEVO - Osnivač i prvi direktor Televizije Kantona Sarajevo Nedim Đuherić preminuo je juče u Sarajevu u 83. godini.

Bio je član drame Narodnog pozorišta Sarajevo, reditelj na Televiziji Sarajevo do 1981. godine, kao i rukovodilac programske realizacije, odgovorni urednik i glavni reditelj redakcije dokumentarnog programa na Televiziji Bosne i Hercegovine.

Izabran je da 1998. godine kao direktor formira i pokrene TVSA. Nakon deset godina i uspješne realizacije programa TVSA, otišao je u penziju.

Tokom karijere realizovao je mnoge prenose sportskih i kulturnih manifestacija, političke programe i brojne druge projekte.

(Avaz.ba)

Najčitanije