Društvo

Prijavljen 21 novooboljeli od H1N1 u RS

Prijavljen 21 novooboljeli od H1N1 u RS
Prijavljen 21 novooboljeli od H1N1 u RS
Srna

BANJALUKA - U Republici Srpskoj (RS) u posljednja 24 časa prijavljen je 21 novooboljeli od novog gripa A H1N1, čime se ukupan broj oboljelih popeo na 138, saopštila je portparol Institut za zaštitu zdravlja Srpske Milka Mrđa.

Mrđa je rekla da je u Kliničkom centru Banjaluka bilo 16 pozitivnih na brzi test, po dva u prijedorskoj i fočanskoj bolnici, te jedan pacijent pozitivan na brzi test u bolnici u Gradišci.

Prema Mrđinim riječima, u banjalučkom Kliničkom centru hospitalizovana su ukupno 63 pacijenta. U Jedinici intenzivne medicine nalaze se dva pacijenta.

Ukupan broj trenutno hospitalizovanih u RS je 82, a od novog gripa umrla su dva lica.

Najčitanije