BANjALUKA - U Republici Srpskoj (RS) u posljednja 24 časa prijavljeno je 15 novooboljelih od novog gripa H1N1, čime je ukupan broj oboljelih 1 023, potvrdila je danas Srni portparol Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
Na banjalučkom Kliničkom centru hospitalizovana su 32 pacijenta, a u jedinici intenzivne medicine nalazi se jedan pacijent.
Jedan pacijent hospitalizovan je u dobojskoj bolnici.
U Srpskoj je do sada od novog gripa umrlo četvoro lica.