BANJALUKA - U Republici Srpskoj (RS) u posljednja 24 časa prijavljeno je 15 novooboljelih od virusa H1 N1, a ukupno je od novog gripa do sada oboljelo 828 lica, saopštila je danas portparol Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
Ona je rekla da je na brzi test u Kliničkom centru Banjaluka bilo pozitivno 12 lica.
"U Kliničkom centru Banjaluka ukupno je hospitalizovano 83 pacijenta, dok se u Jedinici intenzivne medicine nalaze tri pacijenta. U bolnici u Bijeljini nalazi se jedan pacijent, a u Foči dva", dodala je Mrđa.
U RS hospitalizovano je 104 lica, a do sada je od virusa H1 N1 umrlo četvoro ljudi.