BANJALUKA - U Republici Srpskoj (RS) u posljednja 24 časa prijavljeno je 17 novooboljelih od novog gripa H1N1, rekla je u ponedjljak portparolka Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
"U Kliničkom centru Banjaluka 13 lica je pozitivno na brzi test, a ukupno je hospitalizovano 126 pacijenata, dok se u Jedinici intenzivne medicine nalaze dva oboljela. U bolnicima u Zvorniku i Prijedoru nalazi se po jedan pacijent, a u Trebinju dva", rekla je Mrđa.
U Srpskoj je do sada od novog gripa umrlo troje ljudi, ukupno je 425 oboljelih, a trenutno je 148 hospitalizovano.