BANJALUKA - U Republici Srpskoj (RS) je posljednja 24 časa prijavljeno 20 novooboljelih od virusa gripa H1N1, čime ukupan broj oboljelih od novog gripa u Srpskoj iznosi 813, potvrdila je u četvrtak Srni portparolka Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
U Kliničkom centru Banjaluka hospitalizovano je 106 pacijenata, a u Jedinici intenzivne medicine nalaze se tri pacijenta.
Dva pacijenta su hospitalizovana u kasindolskoj bolnici, dva u bolnicin u Foči, te jedan pacijent u bolnici u Zvorniku.
Do sada su od novog gripa u RS umrle četiri osobe.