Društvo

Prikupljeno 5,2 miliona KM

Prikupljeno 5,2 miliona KM
Prikupljeno 5,2 miliona KM
Srna

BANJALUKA - Na račun za posebne namjene Ministarstva finansija Republike Srpske, opšti devizni račun i pej pal račun uplaćeno je 5.210.182,47 KM za poplavama ugrožena područja i stanovništvo.

Na računu za posebne namjene Ministarstva finansija, otvorenom u NLB Razvojnoj banci, fizička i pravna lica donirala su 4.156.054,30 KM.

Na deviznom računu u Unikredit banci za podršku ugroženom stanovništvu uplaćeno je 1.042.167,02 KM, saopšteno je iz Ministarstva finansija.

Na računu uplata pej pal sistemom nalazi se 11.961,15 KM.

Na humanitarni broj telefona 1458 za pomoć područjima stradalim u poplavama u Republici Srpskoj, do danas je upućeno 384.007 poziva, saopšteno je iz Biroa Vlade Republike Srpske za odnose s javnošću.

Na inicijativu Vlade Srpske, kompanija "M:tel" je aktivirala humanitarni broj 1458 na koji se može donirati jedna KM za pomoć stanovništvu u poplavljenim područjima Srpske.

Humanitarni broj je aktiviran u maju.

Najčitanije