DOBOJ - Odvoz poplavljenog kabastog smeća privodi se kraju, a u tu svrhu danas je angažovano osam kamiona i devet utovarivača za izvlačenje otpada iz zabačenih dijelova grada, rekao je načelnik Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove Slavko Kovačević.
"Uklanjanje zaostalog kabastog otpada, koji je direktna posljedica poplava, neće se naplaćivati", naveo je Kovačević, upozorivši da je otpad nastao mijenjanjem izgleda ili unutrašnjosti objekata domen komunalne policije i da će se kao takav naplaćivati.
Prema njegovim riječima, za potrebe uklanjanja otpada utrošeno je oko 10 tona goriva iz Robnih rezervi Srpske, a nove količine očekuje tokom sedmice.
Kovačević je ukazao da se mnoge lokalne firme nisu odazvale naređenoj mobilizaciji ljudstva, te da je putem Civilne zaštite danas mobilisano oko 30 ljudi sa ozrenskog područja i 40 volontera iz Stanara.
"Vidljivo je da ljudi odbijaju pomoći pri uređenju stambenih i podrumskih prostorija", naveo je Kovačević, dodavši da su radnici angažovani na uređenju saobraćajnica, trotoara i zelenih površina.
On je ukazao na nedostatak cisterni za probijanje kanalizacionog sistema, grad raspolaže sa dva vozila, i najavio da će do kraja ove sedmice na raspolaganju biti dvije dodatne cisterne.
Kovačević je kao problem naveo i nedostatak cisterni za snabdijevanje 11 punktova vodom za piće.
"Raspolažemo jednom cisternom koja se na svakom punktu zadržava po sat vremena", izjavio je Kovačević, dodavši da su povučene sve cisterne koje su došle kao ispomoć iz drugih gradova.