Društvo

Proslava 70 godina Glasa: Sjednica Odbora u petak

D.Š.

BANJALUKA - Povodom 70 godina od osnivanja "Glasa Srpske" sjednica Organizacionog odbora za obilježavanje ovog jubileja biće održana u petak u prostorijama NIGD DNN u Banjaluci.

Prvi broj "Glasa" štampan je 31. jula 1943. godine u Župici, kod Prekaje, nadomak Drvara.

Predsjednik Organizacionog odbora je Nebojša Radmanović, koji je jedno vrijeme radio kao glavni i odgovorni urednik i direktor "Glasa". Članovi Organizacionog odbora su Milorad Dodik, Igor Radojičić, Željka Cvijanović, Nikola Špirić, Vjekoslav Bevanda, Sredoje Nović, Anton Kasipović, Nedeljko Čubrilović, kao i Slobodan Stanković. U Odboru su i Dragan Davidović, Slobodan Gavranović, Džavid Gunić, Milan Stanivuković, Edo Čizmić, Nataša Tešanović, Nail Osmančević, te Ismet Bekrić, Jozo Pavković i Ljilja Labović. Među članovima Odbora nalaze se i Aleksandar Džombić, Ranko Pavlović, Stevica Lukač, Gojko Šerbula, Duško Kerezović, Žarko Šapić, Mirko Petričević, Omer Višić, Ante Marić, Živko Radišić, Buco Kenjalović, Kemal Kurspahić, Branko Dokić, Midhat Kaliman, Marinko Umičević, Mile Mandić, Milutin Vučkovac, te Boro Luburić, Zvonko Lovrić, Vinko Đebro i Tomo Marić.

U sastavu Organizacionog odbora nalaze se i Arif Sitnica, Miloš Milinović, Amor Bukić, Joco Bojović, kao i Slavko Podgorelac, Milorad Stanišić, Nikola Lakić, Ragib Ibrahimbegović, Jadranka Mudrenović, Ranko Preradović, te Mladen Šukalo i Muhamed Ibrahimbegović.

Članovi Organizacionog odbora su i Mirjana Kusmuk, Željko Kopanja i Neven Kopanja.

Najčitanije