SARAJEVO - Protest oko 7.000 radnika u Sarajevu u organizaciji Saveza samostalnih sindikata BiH protekao je bez ikakvih incidenata, potvrdio je Srni portparol MUP-a Kantona Sarajevo Irfan Nefić.
On je rekao da je mirni protest okončan i da su se radnici razišli nakon obraćanja predstavnika Sindikata.
Obraćanjem predsjednika Saveza samostalnih sindikata BiH Ismeta Bajramovića ispred zgrade Vlade Federacije BiH okončan je veliki protest radnika, koji su zatražili da im federalne vlasti vrate osnovna radnička prava ili da podnesu ostavke.
Bajramovićevo obraćanje više puta je prekidano zvižducima, trubljenjem i glasnim povicijma "Lopovi, lopovi!", "Uhapsite lopove!" "Hoćemo generalni štrajk!".
On je zahvalio radnicima na, kako je rekao, dostojanstvenom protestu, uz ocjenu da Savez samostalnih sindikata BiH nikada nije bio jedinstveniji.