Društvo

Radio RS slavi 44. rođendan

Radio RS slavi 44. rođendan
Radio RS slavi 44. rođendan
Srna

BANJALUKA - Radio Republike Srpske (RS) u srijedu proslavlja 44 godine postojanja i rada.

"Ovo je prva godišnjica koju zaposleni u Radiju RS dočekuju u novom RTV domu iz kojeg smo program počeli da emitujemo 17. oktobra prošle godine", rekao je Dragan Davidović, generalni direktor Radio-televizije RS.

On je naglasio da je Radio RS u dugoj tradiciji zadržao prepoznatljiv profesionalni način izvještavanja.

Na današnji dan 1967. godine počelo je emitovanje programa Radio Banjaluke, tada lokalne radio stanice bosanske Krajine.

Krajem ratne 1993. godine, odlukom Narodne skupštine RS, Radio Banjaluka udružuje se sa Srpskim radiom sa Pala i postaje dio jedinstvenog sistema tadašnje Srpske radio-televizije, a sada Radio-televizije RS.

Najčitanije