ZENICA - Grupa radnika zeničkog preduzeća "21. decembar", koji se godinama nalazi u stečaju, odlučili su da se do okončanja njihovog protesta zatvore u prostorije hotela "Rudar", u kojem rade već godinama.
U svom protestu radnici zahtijevaju da im se isplati 14 plata i uvezivanje radnog staža. Oni su mišljenja da je stečajni upravnik Asim Sunulahpašić i njihov bivši direktor obmanuli radnike s okončanjem stečajnog postupka, tako da su ostali bez svojih osnovnih prava.
Radnici najavljuju da će doći do ispunjenja njihovih zahtjeva, jer je najavljen novi sastanak s predstavnicima Vlade ZDK-a, Opštine Zenica i povjerilaca, na kojem će insistirati da se prvo ispune obaveze prema radnicima, koje nisu velike.