Društvo

Ranki Mišić treći mandat na čelu Saveza sindikata RS

Ranki Mišić treći mandat na čelu Saveza sindikata RS
Ranki Mišić treći mandat na čelu Saveza sindikata RS
Fena

TESLIĆ - Na čelu Saveza sindikata Republike Srpske ostaje Ranka Mišić, kojoj je to treći mandat.

Mišićeva je, na petom kongresu Saveza sindikata, održanom danas u Tesliću, bila i jedina kandidatkinja za tu funkciju.

Prije izbora Mišićeva je ponovila da je položaj radnika u RS težak te da je sindikalno djelovanje otežano.

"Problema je puno, a malo rješenja. Oni koji bi trebali nuditi rješenja, nisu nudili dobra rješenja. Mjere štednje su loša rješenja. To su sada i međunarodne finansijske institucije potvrdile rekavši da mjere štednje nisu put za izlazak iz krize", kazala je ona i pozvala vlast u RS na dijalog.

Kongresu Saveza sindikata RS prisustvovali su predsjednik Milorad Dodik te predsjednik Narodne skupštine Igor Radojičić, kao i nekoliko ministara u Vladi RS.

Najčitanije