Društvo

Riješiti problem grijanja u osnovnim školama

Riješiti problem grijanja u osnovnim školama
Riješiti problem grijanja u osnovnim školama
Srna

PRIJEDOR - Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Goran Mutabdžija izjavio je večeras da će u roku od tri sedmice ponovo razgovarati sa rukovodstvom grada Prijedora s ciljem rješavanja pitanja grijanja u gradskim osnovnim školama i rekonstrukcije krova Pozorišta Prijedor.

"Tada ćemo imati konkretne odgovore na pitanja o kojima smo i večeras razgovarali", rekao je novinarima Mutabdžija nakon sastanka sa gradonačelnikom Prijedora Markom Pavićem.

Gradonačelnik Prijedora Marko Pavić izjavio je da Prijedor godinama ima problem u tri osnovne škole na području grada koje nemaju centralno grijanje i griju se na drva, kao i da krov Pozorišta Prijedor prokišnjava godinama iako je davno dogovoreno zajedničko ulaganje Vlade Republike Srpske i lokalne zajednice. 

"Naše škole moraju imati ravnopravan tretman kao sve druge škole u gradskim područjima odnosno grijati se na centralno grijanje. Pokrivanje zgrade pozorišta mora biti završeno, bez obzira ko to finansirao", rekao je Pavić.

On je naveo da je od izvođača radova, ranije izabranog putem tendera, zatražena informacija da li su i sada, nakon više godine, ostali isti uslovi.

"Ako jesu, krenućemo u izgradnju, ali smo molili Ministarstvo da, prema ranijem dogovoru, učestvuju zajedno sa nama u tom poslu", dodao je Pavić. 

Ministar Mutabdžija večeras će u Prijedoru prisustvovati otvaranju 41. Književnih susreta na Kozari.

Najčitanije