Društvo

Rok za podnošenje zahtjeva za stambeno zbrinjavanje povratnika ističe 31. avgusta

Rok za podnošenje zahtjeva za stambeno zbrinjavanje povratnika ističe 31. avgusta
Rok za podnošenje zahtjeva za stambeno zbrinjavanje povratnika ističe 31. avgusta
Srna

SARAJEVO - Kancelarija za obnovu i stambeno zbrinjavanje Hrvatske saopštila je danas da 31. avgusta ističe rok za podnošenje zahtjeva za stambeno zbrinjavanje povratnika - bivših nosilaca stanarskog prava van područja posebne državne pomoći.

Stambeno se zbrinjavaju lica, odnosno, povratnici, izbjeglice, prognanici, raseljena lica - bivši nosioci stanarskog prava u stanovima u društvenom vlasništvu, koji se žele vratiti i trajno živjeti u Hrvatskoj, bez obzira da li se nalaze van ili u zemlji.

Uslov za stambeno zbrinjavanje je da lica nemaju u vlasništvu ili suvlasništvu drugu useljivu porodičnu kuću ili stan na području Hrvatske ili na području država nastalih raspadom bivše SFRJ ili drugim državama u kojima borave, ili da na drugi način nisu stekli pravni položaj zaštićenog najmoprimca.

Stambeno zbrinjavanje bivših nosilaca stanarskog prava obezbjeđivaće se u gradovima i opštinama Hrvatske gdje su ta lica 1991. godine imala prijavljeno prebivalište, odnosno, koristile stan u društvenom vlasništvu.

Ako to nije moguće, odgovarajuće stambeno zbrinjavanje biće obezbjeđeno na drugim područjima Hrvatske u skladu sa raspoloživošću useljivog stambenog prostora.

Iz Kancelarije podsjećaju da je hrvatska Vlada donijela 4. aprila Odluku o stambenom zbrinjavanju povratnika - bivših nosilaca stanarskog prava izvan područja posebne državne pomoći koja je stupila je na snagu 18. aprila.

U skladu sa ovom odlukom, rok za podnošenje zahtjeva ponovno je otvoren i teče od 18. aprila do 31. avgusta.

Za podnošenje zahtjeva za stambeno zbrinjavanje na područjima posebne državne pomoći nema utvrđenog krajnjeg roka.
 

Najčitanije