Društvo

SDS ulazi u pripreme za lokalne izbore

SDS ulazi u pripreme za lokalne izbore
SDS ulazi u pripreme za lokalne izbore
Srna

PRIJEDOR - Potpredsjednik SDS-a i predsjednik Opštinskog odbora /OO/ SDS-a Prijedor Borislav Bojić izjavio je danas da ova stranka već sada ulazi u pripreme za lokalne izbore 2012. godine.

"Ako se nekom čini da je prerano, nije. Naprotiv, ako uzmemo u obzir činjenice poput one da je prošlog mjeseca 5 000 ljudi u Republici Srpskoj /RS/ ostalo bez posla, bez obzira na to što postoji apsolutna vladajuća većina, alternativa mora postojati kad je u pitanju mogućnost preuzimanja vlasti", rekao je Bojić Srni uoči Izborne skupštine OO SDS Prijedor.

On je dodao da to ovog časa nije nešto čemu se treba radovati, ali da je zbog odgovornosti prema narodu opozicija u fazi preuzimanja vlasti i na lokalnom i na republičkom nivou.

"Rukovodstvo stranke ne prisustvuje ovoj skupštini zato što je u toku sjednica Predsjedništva SDS-a i Glavnog odbora SDS-a o pripremama za izbornu skupštinu stranke", naveo je Bojić u obraćanju članstvu, koje ga je  potom ponovo izabralo za predsjednika Opštinskog odbora (OO) SDS-a Prijedor gdje je na dužnosti bio i protekle dvije godine.

"Rad stranke na lokalnom nivou proširićemo po sektorima, promijenićemo način rada komisija koje su sada više formalne prirode i radićemo na formiranju i jačanju mjesnih odbora za sva biračka mjesta u okviru priprema za lokalne izbore 2012. godine", rekao je Bojić Srni.

Osim predsjednika OO SDS Prijedor, danas su na četverogodišnji mandat izabrana 44 člana OO, a ponovo izabrani predsjednik OO u narednih će nekoliko dana kooptirati još 11 članova OO.

Na Izbornoj skupštini donesen je programa rada za naredni mandat i usvojen izvještaj o radu dosadašnjeg rukovodstva.

Najčitanije