BANJALUKA - Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske provjeriće navode grupe radnika Doma zdravlja Kotor Varoš da se u toj zdravstvenoj ustanovi ne provode zaključci Vlade Srpske koji se odnose na nova zapošljavanja.
Ministarstvo će provjeriti ove navode te, ukoliko se utvrdi da se ne poštuju odluke Vlade Republike Srpske, uputiti dopis Fondu zdravstvenog osiguranja koji će, u skladu sa zaključkom Vlade, zaustaviti doznačavanje sredstava ovoj zdravstvenoj ustanovi za navedene plate, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite.
Iz ovog ministarstvo napominju da će obavijestiti lokalnu zajednicu o ovom slučaju kako bi preduzeli mjere iz svoje nadležnosti, s obzirom da izbor direktora domova zdravlja nije u nadležnosti Vlade.
U dopisu grupe radnika, doktora i medicinskog osoblja iz Doma zdravlja "Sveti Pantelejmon" u Kotor Varoši, koji je zaprimilo Ministarstvo, navodi se da je u toj medicinskoj ustanovi stanje haotično, te da je nemedicinskog osoblja više nego medicinskog.
"Konstantno, prije svakih izbora, u ustanovu dolazi između pet i šest aktivista Srpske demokratske stranke, koji ništa u Domu zdravlja ne rade, niti za njihovim angažovanjem ima potrebe", navodi se u dopisu radnika Doma zdravlja "Sveti Pantelejmon" u Kotor Varošu.