DERVENTA - Novinar Boro Teofilović, koji je preminuo u 67. godini, sahranjen je danas na pravoslavnom groblju u Derventi.
Osim članova porodice, od Teofilovića su se oprostile kolege novinari i brojni stanovnici derventske opštine.
Član Udruženja novinara i dopisnika iz Dervente Brane Radulović rekao je da je Teofilović tokom cijele novinarske karijere poštovao rokove, istakavši kako je sa kolegama dijelio informacije - najveće bogatstvo koje je imao.
"Imao si jasnu misao, jednostavne rečenice i dobra pitanja. Bio si jedan od rijetkih koji je imao hrabrosti da ukaže na negativnosti u društvu, kao i pojedince koji su bili 'zaštićeni'. Nije ti bilo lako", rekao je Radulović u oproštajnom govoru.
Derventski sveštenik Radojica Ćetković rekao je da je Teofilović uvijek bio uz svoju Crkvu i u najtežim ratnim vremena kada su srpske bogomolje na ovom području bile porušene.
"U vrijeme izgradnje u ratu srušenog pravoslavnog hrama u Derventi, Boro je dao nemjerljiv doprinos i na tome smo mu vječno zahvalni", naglasio je sveštenik Ćetković.
Tokom duge novinarske karijere Teofilović je radio za broje redakcije, a njegove prve izvještaje objavljivali su "Politika" i "Sportske novosti".
Kasnije je sarađivao sa "Glasom Srpske", a najozbiljniji novinarski posao radio je za Novinsku agenciju Republike Srpske - Srna.
Bio je suvlasnik u dobojskim "Svitanjima", a kasnije je pokrenuo i vlastite "Naše novine", koje su pokrivale područje regije Doboj.
Dugo godina Teofilović je bio predsjednik Crkvene opštine Derventa.