ŠAMAC - Opštinski štab za vanredne situacije u Šamcu pozvao je danas radno sposobno stanovništvo da počne sanaciju svojih objekata, vodeći računa o korištenju vode i njenom kvalitetu.
U saopštenju Opštinskog štaba navodi se da su građani dužni da iznesu sav otpad iz svojih kuća, stanova i garaža na trotoare, odakle će biti vršen prevoz.
Formirano je sjedište Savjeta Mjesne zajednice Šamac u objektu "Vujanić" kod Željezničke stanice, gdje će biti i magacin za snabdijevanje stanovnika hranom.
U Šamcu će danas biti formirani i punktovi za snabdijevanje stanovništva vodom.