BANJALUKA - Nakon uspješno realizovane akcije besplatnog pranja veša u Bijeljini, Doboju i Šamcu, "Samsung" je donirao veš mašine gradskim organizacijama Crvenog krsta u ovim opštinama, kako bi dugoročno bile od koristi onima kojima su najpotrebnije.
"Crveni krst Republike Srpske će, u saradnji sa gradskim organizacijama Crvenog Krsta Bijeljine, Doboja i Šamca, donirati veš mašine najugroženijim domaćinstvima ovih opština kako bi na ovaj način ublažili posljedice nastale nakon poplava. Uzimajući u obzir da je u navedenim opštinama, ali i u svim područjima u Bosni i Hercegovini koji su ugroženi posljedicama poplava stradao veliki broj domaćinstava, ova donacija nam je vrlo značajna", rekao je Đoko Mihajlović, generalni sekretar Crvenog krsta Republike Srpske.
Akcija besplatnog pranja veša za sve građane čija su domaćinstva stradala u poplavama trajala je od 19. juna do 9. jula u navedenim opštinama.
"Mnogi kućni uređaji su u ovim strašnim poplavama bili pokvareni ili uništeni, među njima i veš mašine. To je dovelo do toga da ljudi nisu imali gdje da operu veš, niti su znali šta da urade sa svojim poplavljenim stvarima i odjećom. Prepoznali smo problem i ponudili adekvatno rješenje za građane, da u instaliranim kontejnerima na frekventnim lokacijama operu veš. To je, pokazalo se, bila konkretna pomoć i velika korist unesrećenim ljudima. Protekle tri sedmice trajanja akcije, veš mašine koje su služile za javno besplatno pranje veša bile su svo vrijeme u funkciji, što ukazuje na potrebu lokalnog stanovništva pogođenih opština za ovakvom vrstom pomoći", rekao je Milan Vujović, direktor marketinga kompanije "Samsung".
Kompanija "Samsung" je u toku akcije za ove opštine obezbijedila tri kontejnera sa veš mašinama i sredstvima za pranje veša koji su bili smješteni na javnim mjestima. Osim ove usluge, građani su imali i mogućnost besplatnog popravka "Samsungovih" aparata bijele tehnike.