SARAJEVO - U Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu hospitalizovana su 23 pacijenata sa potvrđenim virusom H1N1, dok se u jedinici Internističke intenzivne terapije nalaze dvije pacijentkinje kojima je potvrđen novi grip, izjavila je Biljana Jandrić, portparol Kliničkog centra
Ona je naglasila da je juče u izuzetno teškom stanju primljena 27-godišnja pacijentkinja iz Sarajeva sa potvrđenim novim gripom.
"Njeno stanje je izuzetno teško, priključena je na mehaničku ventilaciju i trenutno je stabilna uz stalni monitoring i hemodinamsku podršku", rekla je Jandrićeva.
Ona je napomenula da je stanje pacijentkinje iz Kiseljaka koja je primljena 28. januara sa Klinike za hematologiju bez značajnih promjena u odnosu na ranije. I ona je priključena na mehaničku ventilaciju, trenutno je stabilna uz stalni monitoring i hemodinamsku podršku.
U mikrobiologiju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu u utorak je stiglo je 18 uzoraka za testiranje na novi grip, od kojih je 14 pozitivno - 13 iz Sarajeva i jedan iz Zenice.
Vezne vijesti:
H1N1: Oboljela još 51 osoba, ukupno 532