BANjALUKA - U Republici Srpskoj u posljednja 24 časa prijavljeno je sedam novooboljelih od gripa tipa A virusa H1N1 , čime se broj oboljelih popeo na 117.
U Kliničko-bolničkom centru Banjaluka bilo je sedam pozitivnih na brzi test, a ukupno je hospitalizovano 76 pacijenata, potvrđeno je iz Instituta za zaštitu zdravlja RS.
U Jedinici intenzivne medicine nalazi se jedan pacijent koji je životno ugrožen.
Ukupan broj trenutno hospitalizovanih u RS je 93, a od gripa A umrlo je dvoje lica.
U Kliničko-bolničkom centru Kasindo u Istočnom Sarajevu dopremljena je nova pošiljka brzih testova na H1N1 virus, nakon što je Institutu za zaštitu zdravlja dojavljeno da nedostaje ovih testova.