Društvo

Seminar o pravilnom upravljanju medicinskim otpadom

Seminar o pravilnom upravljanju medicinskim otpadom
Foto: Facebook | Seminar o pravilnom upravljanju medicinskim otpadom
Nezavisne novine

BANJALUKA – U organizaciji Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, Fonda za zaštitu životne sredine Republike Srpske i Univerzitetsog kliničkog centra Republike Srpske danas je u Banjaluci održan jednodnevni Seminar pod nazivom "Pravilno upravljanje medicinskim otpadom".

Više od 150 učesnika seminara iz zdravstvenih ustanova širom Republike Srpske je slušalo teme u vezi zbrinjavanja medicinskog otpada.

Predavači su bili Željko Aleksić, republički koordinator za upravljanje medicinskim otpadom u Republici Srpskoj, Svjetlana Radusin, stručni savjetnik za zaštitu životne sredine pri Ministarstvu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, Džejna Milanković- Ramadani, načelnik Odjeljenja za hemikalije i biocide u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske i Dragan Nikolić, republički ekološki inspektor, navode iz UKC-a RS.

Kroz obrađene teme istaknut je značaj pravilnog upravljanja i zbrinjavanja medicinskog otpada, pravni okvir uticaja na životnu sredinu i upravljanje medicinskim otpadom  te upravljanje hemikalijama u zdravstvenom sektoru.

"Takođe učesnici seminara su slušali i diskutovali o upravljanju otpadom u vrijeme pandemije i inspekcijskim nadzorom upravljanja medicinskim otpadom. Za pravilno upravljanje medicinskim otpadom je značajna podrška rukovodstva ustanova i moram da naglasim da imamo razumijevanje i podršku Vlade Đajića, generalnog direktora UKC-a RS", rekao je Aleksić.

Najčitanije