MRKONJIĆ GRAD - U organizaciji OEBS-a, danas je na Balkani, kod Mrkonjić Grada, održan seminar za pedagoge, psihologe i učitelje, pod nazivom "Obrazovanje za društvenu pravdu".
Na seminaru je bilo 20 učesnika iz Mrkonjić Grada, Ribnika, Šipova, Drinića i Jezera.
Službenik za obrazovanje banjalučke kancelarije OEBS-a Valerija Tišma rekla je da je ovaj seminar prilika da se nešto više čuje o borbi protiv stereotipa i predrasuda.
"Učesnici su bili u prilici da se upoznaju sa aktivnim pristupom u borbi protiv sterotipa i predrasuda s ciljem preispitivanja vlastitih postupaka i sprečavanja diskriminatorskih ponašanja u školi i institucijama", rekla je Tišma.
Učesnici su zadovoljni organizacijom seminara i kažu da vjeruju da će im koristiti u praksi.
"Ovo je veoma korisna i poučna obuka i nadam se da ćemo sva ova stečena znanja primijeniti u svojoj školi i omogućiti lakši i ljepši rad sa djecom", rekla je Miljana Špirić, predsjednik Aktiva pedagoga regije Mrkonjić Grad.