Društvo

Situacija nakon poplava se stabilizuje

Srna

BIJELJINA - U Semberiji se postepeno stabilizuje situacija nakon obilnih padavina i poplava koje su zahvatile nekoliko naselja, izjavio je gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić.

"Nema više izlivanja rijeka Janja i Lukavac. Obje su se povukle u korita.

Imamo još zaplavljenih kuća u Novoj i Staroj Janji, ali više ne prijeti opasnost od novog plavljenja", rekao je Mićić novinarima nakon sastanka gradskog Štaba za vanredne situacije.

On je rekao da sada predstoji sanacija oštećenih područja i posao na otklanjanju posljedica poplava, kao i popis štete.

Mićić je najavio da će od ponedjeljka, 11. avgusta, komisija za popis štete vršiti popis u Janji.

"Počelo je pranje ulica i objekata u ovom naselju, vrše se i pripreme za dezinfekciju, a od ponedjeljka će popisna komisija raditi svoj posao", dodao je Mićić.

Najčitanije