Društvo

Skaču cijene autobuskih karata

Skaču cijene autobuskih karata
Foto: Velibor Tripić | Skaču cijene autobuskih karata
Dijana Petrušić

BANJALUKA – Karte u međugradskom prevozu od četvrtka biće skuplje, a poskupljenje je izvjesno i za gradski prevoz u Banjaluci.

Ovo je za "Nezavisne potvrdio Dejan Mijić, direktor "Autoprevoza".

"Što se tiče gradskog i prigradskog prevoza doći će do poskupljenja. Uslovi za poskupljenje su se stekli onog momenta  kada je cijena goriva prešla 2,59", kazao je Mijić.

Navodi da se da grad nije odobrio ni prethodno poskupljenje, a da je već došlo do novog.

"Novi cjenovnik se mora usvojiti, na koji način će biti plaćeno to još ne znamo, da li će to biti plaćeno od strane građana ili grada ostaje da vidmo",  ističe Mijić.

Ističe da je gradski saobraćaj ugrožen, a da se nove cijene mogu očekivati uskoro.

 

Najčitanije