Društvo

Služene svete arhijerejske liturgije povodom Božića

Služene svete arhijerejske liturgije povodom Božića
Služene svete arhijerejske liturgije povodom Božića
Srna

BANJALUKA - Njegovo preosveštenstvo vladika banjalučki Jefrem služio je u ponoć u Sabornom hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci svetu arhijerejsku liturgiju povodom praznika Roždestva Isusa Hristosa - Božića, uz sasluženje više sveštenika i đakona.

Nakon liturgije vladika Jefrem je čestitao Božić tradicionalnim pozdravom "Mir Božiji, Hristos se rodi", zaželivši da ovaj praznik da svakome više vjere, optimizma i nade u savlađivanju svih iskušenja i poteškoća.

Pročitana je božićna poslanica Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja i svih arhijereja SPC.

Nakon toga sveštenici su pričestili vjernike koji su ispostili božićni post.

Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije služio je svetu arhijerejsku liturgiju u Sabornom spomen-hramu Rođenja presvete Bogorodice u Bijeljini, a vladika zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije u Staroj crkvi u Mostaru.

Vladika Grigorije izrazio je nadu da će u Mostaru doći do istinskog pomirenja i da će Srbi u tom gradu izgraditi porušeno.

I u svim ostalim crkvama na području BiH služene su svete božićne liturgije u ranim jutarnjim časovima.

Po tradiciji, nakon molitve i pričešća, pravoslavni vjernici su otišli kućama, gdje su uz bogatu trpezu dočekali polaznika koji, po opštem vjerovanju, donosi radost i sreću u domove.

Najčitanije