Društvo

Šobot: Lijepo je imati savremen medicinski centar, ali najvažnije je ulagati u ljude

Šobot: Lijepo je imati savremen medicinski centar, ali najvažnije je ulagati u ljude
Foto: Ustupljena fotografija | Šobot: Lijepo je imati savremen medicinski centar, ali najvažnije je ulagati u ljude
D.V

BANJALUKA - Uvijek kažem koliko je bitno ulagati u opremu, sale, toliko, ako ne i više važnije je ulagati u ljude, rekao je Nikola Šobot, vršioc dužnosti generalnog direktora UKC Republike Srpske.

Univerzitetski klinički centar Republike Srpske najavio je podršku za nemedicinski kadar u iznosu od 150 konvertibilnih maraka. U Upravi UKC-a poručuju da je riječ o mjeri kojom žele dodatno vrednovati doprinos svih zaposlenih i unaprijediti njihov materijalni položaj.

" Želimo da unaprijedimo rad medicinskog centra. U prvih pet mjeseci podigli smo broj usluga za 12 odsto, što je finansijski oko 10 miliona maraka. Ova mjera je i više nego smislena i pokazuje naše opredjeljenje da ćemo uvijek ići prema radniku i misliti na unaprijeđenje životnog standarda",  naglasio je Šobot.

Potpisan je ugovor sa sindikatom, i od 1. avgusta kreće obračunavanja plata i sa tom podrškom.

"UKC je najveća klinička ustanova u Republici Srpskoj.  Kompletno medicinsko osoblje, to su za mene sve heroji. Čitav sistem ne može funkcionisati bez tog pomoćnog osoblja. Možete imati najbolje hirurge na svijetu, ako pomoćno osoblje ne pripremi sredstva za operaciju, to je sve besmisleno. Dakle, nema nevažne karike u UKC-u. Lijepo je početi nešto što će poboljšati status zaposlenih, vjerujem da će brzo to zaživjeti u cijeloj Republici Srpskoj", dodao je Šobot,piše RTRS.

Kako je rekao,  parking garaže su strateški priritet UKC-a.

"Od kraja septembra nadam se da nećemo imati više automobila na trotoaru i da ćemo trajno riješiti taj problem.  Do tada ćemo dobiti još 1.000 parking mjesta, a kompletni radovi trebali bi biti gotovi za osam mjeseci",  istakao je Šobot.  

Najčitanije