SARAJEVO - Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen uručio je večeras priznanje "Počasni građanin Grada Sarajeva" Sonji Biserko, predsjednici Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije.
U Narodnom pozorištu je povodom Dana grada Sarajeva održana svečana sjednica Gradskog vijeća Sarajeva, koju je otvorio predsjedavajući Željko Ler.
Tokom sjednice dodijeljene su i šestoaprilske nagrade grada Sarajeva za ovu godinu.
"Šestoaprilsku nagradu grada Sarajeva" u 2011. godini za doprinos u oblasti nauke i obrazovanja, gradonačelnik je uručio akademiku Dejanu Miloševiću, redovnom profesoru na Odsjeku za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Milošević je svojim radom stekao svjetsku slavu u naučnim krugovima u oblasti "teorijske fizike" i nove grane - atofizike.
Dobitnici grupne "Šestoaprilske nagrade grada Sarajeva" u 2011. godini je grupa koja je dala doprinos u oblasti humanitarnog rada u sastavu: Zilha Šeta, upravnica Narodne kuhinje Stari Grad Sarajevo, i njene saradnice Bahra Radača, Fahra Tatlić i Selma Kadrić.
Kolektivna "Šestoaprilska nagrada grada Sarajeva" u 2011. godini pripala je Hrvatskom narodnom vijeću BiH, koje se, istaknuto je, svojim dugogodišnjim društveno-političkim djelovanjem zalaže za cjelovitu i pravednu BiH, trajan mir, slobodno i evropsko Sarajevo.