Društvo

Spasioci iz Srpske nakon izvlačenja djevojčice: Spasili smo jedan život, idemo dalje

Spasioci iz Srpske nakon izvlačenja djevojčice: Spasili smo jedan život, idemo dalje
Foto: Screenshot/RTRS | Spasioci iz Srpske nakon izvlačenja djevojčice: Spasili smo jedan život, idemo dalje
Nezavisne novine

HATAJ - Ispunili smo svoju misiju u Turskoj, ali nastavljamo dalje, poručili su članovi Spasilačkog tima Civilne zaštite Republike Srpske, koji su izvukli iz ruševina u Kahramanmarašu živu djevojčicu.

"Teške mašine su radile na ovom mjestu. Prvo je pronađeno tijelo od starije žene, i dok se to tijelo izvlačilo, čuli su se glasovi. Kada smo vidjeli da ima nade da je neko živ, odmah smo prionili na posao. Radili smo sa AFAD-om kao jedan tim. Naša misija je ispunjena, spasili smo jedan život, idemo dalje - poručio je Nenad Јovanović iz Bijeljine. 

Djevojčica je bila pod ruševinama više od 152 časa.

"Stavili su je na mobilizacijsku dasku, data joj je infuzija, i nadamo se da će se što prije oporaviti, jer nije teško povrijeđena, onoliko koliko smo mi uspjeli vidjeti. Nema umora, pogotovo kada znamo šta smo uradili. Isunjavamo svoj zadatak i izvlačenjem mrtvih tijela, ali veliki je ponos i podstrek kada uradite ovo što smo mi danas uradili", dodao je Јovanović.  

Najčitanije