Društvo

Sportista godine Mladen Ćulum, sportistkinja Borjana Ivić

Sportista godine Mladen Ćulum, sportistkinja Borjana Ivić
Sportista godine Mladen Ćulum, sportistkinja Borjana Ivić
Srna

BANJALUKA - Mladen Ćulum iz Karate kluba "Šesnaesta" proglašen je večeras za najboljeg sportistu, a Borjana Ivić iz Džudo kluba "Krajina" za najbolju sportistkinju Banjaluke za 2011. godinu.

"Nadam se da ću i u narednom periodu u najboljem svjetlu predstavljati kako sebe i svoj klub, tako i Banjaluku", rekao je Ćulum na svečanosti dodjele nagrade održanoj u Kristalnoj dvorani hotela "Bosna".

Ivićeva je istakla da joj priznanje daje još veći podsticaj za dalji rad i postizanje što boljih rezultata, posebno jer nagrada u njene ruke dolazi drugu godinu za redom.

Nagradu najboljim sportistima uručili su gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Skupštine grada Dragoljub Davidović i Slobodan Gavranović.

Za najtelentovanijeg sportistu izabran je Sandro Poletan iz Bokserskog kluba "Slavija", a nagradu mu je uručila ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Nada Tešanović.

Najtalentovanija sportistkinja je Nikolina Jović iz teniskog kluba "Meč bol", dok je titula najboljeg u sportu za invalidna lica pripala Jovici Radanoviću iz Društva slabovidnih Republike Srpske "Vid".

Za najuspješniju sportsku organizaciju u muškoj kategoriji izabran je Biciklistički klub BSK, a u ženskoj Atletski klub "Borac".

Titula za najbolju sportsku manifestaciju pripala je Međunarodnoj biciklističkoj trci Banjaluka-Beograd.

Specijalna nagrada za najbolju sportsku školu pripala je Vaterpolo klubu Banjaluka, nagrada za životno djelo u sportu Branku Jankoviću, a za fer-plej Igoru Ignjatoviću iz Košarkaškog kluba invalida "Vrbas".

Desetom izboru za sportistu Grada Banjaluke prisustvovali su srpski član Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović, predsjednik Vlade Republike Srpske Aleksandar Džombić, ministri i ostali ugledni građani Banjaluke, Srpske i BiH.

Najčitanije