MODRIČA - Srđan Cvijanović, član Odbojkaškog kluba Modriča - Optima, proglašen je za najboljeg sportistu u ovoj opštini u 2010. godini.
Plaketu "Sportista Modriče 2010" u ponedjeljak je, na manifestaciji održanoj u Srpskom kulturnom centru, uručio Mladen Krekić, načelnik opštine.
Prema odluci Opštinske komisije za izbor najuspješnijih sportista, trenera, sportskih radnika i klubova, najbolje rezultate u 2010. godini ostvario je Muški odbojkaški klub Modriča - Optima.
Dragiša Jovanović, trener Karate kluba Šampion, proglašen je za najuspješnijeg trenera, dok je za sportskog radnika godine izabran Zdravko Todorović, član Uprave modričkih odbojkaša.
Priznanja su dodijeljena i najmlađim sportistima, i to: Nedi Mićiću, pioniru Košarkaškog kluba Modriča, Slađanu Popoviću, junioru Karate kluba Šampion, i Savi Raduloviću, junioru Auto-moto kluba Modriča 2007.
Porodici bivšeg fudbalera Sretena Vasića uručeno je, posthumno, priznanje za njegov doprinos uspjehu Fudbalskog kluba Modriča - Maksima u Premijer ligi BiH, a opštini Modriča dodijeljena je i "Plaketa sa zlatnikom" za podršku sportu i sportskim kolektivina na cijeloj teriotriji ove lokalne zajednice.
"Uprkos teškoj finansijskoj situaciji u kojoj se našla većina klubova, u 2010. godini su postignuti rezultati koji zavrjeđuju pažnju javnosti, pa i lokalne uprave", rekao je načelnik opštine Modriča Mladen Krekić.
U zabavnom dijelu manifestacije, kojoj je prisustvovao veliki broj sportista i građana, nastupili su članovi Kulturno-umjetničkog društva "Miloševac", Etno grupa "Vida" i Mažoretkinje Modriče.