SREBRENICA - Srebrenica je objavila javni poziv za dodjelu stipendija za 60 studenata sa područja ove opštine.
Predviđeno je da studenti dobiju stipendije od 80 KM za 10 mjeseci školske 2012-2013. godine, za šta je u opštinskom budžetu obezbijeđeno 50.000 KM, saopšteno je iz opštinskog Odjeljenja za društvene djelatnosti.
Stipendije će biti isplaćene sa zakašnjenjem, s obzirom na to da se približava kraj školske godine.
Za stipendije mogu konkurisati samo redovni studenti državnih fakulteta u Republici Srpskoj, FBiH i inostranstvu koji imaju stalno prebivalište u srebreničkoj opštini.
Zahtjeve za stipendiranje moguće je podnijeti do 29. maja.