Društvo

Stižu nove pošiljke pomoći

Stižu nove pošiljke pomoći
Stižu nove pošiljke pomoći
Jasna Dragojević

BANJALUKA - Pomoć za bh. građane ugrožene u poplavama i dalje stiže, a mnogi donatori upućuju je više puta.

Među njima je i Ambasada Slovačke u BiH, koja je danas Upravi Civilne zaštite Federacije BiH predala novu pošiljku pomoći, koja sadrži šatore, agregate električne energije, kabanice, gumene čizme i druge predmete.

Dosadašnja pomoć Slovačke premašila je sumu od 120.000 evra, saopšteno je iz ove ambasade.

Drugi konvoj kuvajtske pomoći krenuo je danas iz Sarajeva u sva mjesta koja su ugrožena poplavama u našoj zemlji. U ovoj pošiljci je 45 tona pomoći u vrijednosti od 150.000 KM.

Kamion s pomoći vrijednom 15.000 evra, koji je uputila Srpska pravoslavna zajednica iz Minhena, stigao je juče u Banjaluku.

Oni su poslali još dva kamiona pomoći koja će uskoro stići, te će ona, uz pomoć Omladinskog savjeta RS, biti distribuisana prema potrebama na terenu.

Pošiljka od 200 madraca nevladine organizacije "Israejd" krenula je juče iz Beograda u Bijeljinu. "Ovo je treća faza pomoći Izraela RS, a u planu je još jedna koja će stići tokom juna i koja će sadržavati prioritetne medikamente", saopštio je Aleksandar Nikolić, šef Predstavništva RS u Izraelu.

Pripadnici Jedinice za specijalnu podršku SIPA isporučili su danas dva kombija osnovnih namirnica građanima Doboja i Maglaja, kao skromni doprinos pripadnika BiH u kontingentu UN-a u Južnom Sudanu.

Reprezentativci Holandije u sjedećoj odbojci, njih petnaestak, danas su posjetili Osnovnu specijalnu školu u Zenici i tom prilikom uručili poklon pakete za 48 učenika, štićenika škole.

Savjet šamačke MZ Obudovac donio je odluku da od 1. juna svake nedjelje budu organizovane razne sportske, zabavne i kulturne manifestacije sa ciljem pomoći ugroženom stanovništvu Šamca i mjesnih zajednica koje su poplavljene.

Sindikalna organizacija Opštinske uprave u Foči, zajedno sa načelnikom Radisavom Mašićem, pokrenula je akciju prikupljanja pomoći za stanovništvo Bratunca.

Sindikat je pozvao zaposlene u Opštinskoj upravi da pokažu solidarnost i odreknu se jedne ili više dnevnica, a od prikupljenog novca će kupiti prehrambene proizvode i higijenu, te ih uputiti u Bratunac.

Marko Pavić, gradonačelnik Prijedora, izjavio je da navodne humanitarne aktivnosti, poput koncerata, u kojima se uzima novac od građana poplavljenog područja i onda vraća pomoć tom istom području, nije pomoć nego propaganda.

Najčitanije