PRNJAVOR - Studentkinja prava Biljana Malešević iz Ciriha, porijeklom iz Prnjavora, pokrenula je u Švajcarskoj humanitarnu akciju u okviru koje je do sada prikupila 1.295 franaka /oko 2.100 KM/ koje će biti usmjerene u opremanje kabineta za fizičko vaspitanje djece sa posebnim potrebama, učenika Osnovne škole “Nikola Tesla” u Prnjavoru.
Ova studentkinja uspjela je da prikupi novac zahvaljujući novčanim donacijama i uz pomoć prijatelja, poznanika i ostalih dobronamjernih ljudi.
Projekat koji je u junu ove godine pokrenula ova Prnjavorčanka nastao je iz želje da se kroz ljubav prema trčanju i sportska takmičenja obezbijede sredstva i pomoć najmlađima.
Odluka kome će pomoć biti namijenjena donesena je uz savjet pedagoga škole “Nikola Tesla” Nade Radovanović, koja je za Srnu potvrdila da je humanitarna akcija u toku i da će prikupljeni novac biti utrošen u kupovinu strunjača, lopti i ostalih rekvizita.
"U odjeljenju specijalne nastave ima sedmoro učenika, a redovni nastavni proces, prema načelu inkluzije, prati još devetoro djece sa kombinovanim smetnjama”, rekla je Radovanovićeva.
Realizacija ovog projekta očekuje se do kraja godine.