SARAJEVO - U Federaciji BiH sutra će biti dan žalosti zbog prirodne nesreće izazvane poplavama, odlučila je danas Vlada ovog entiteta.
Iz Vlade FBiH saopšteno je da se na dan žalosti ne mogu održavati programi kulturno-zabavnog karaktera na javnim mjestima u entitetu, a medijske kuće dužne su da prilagode svoje programske sadržaje.
Dan žalosti obilježava se obaveznim isticanjem zastave BiH na pola koplja, odnosno jarbola na zgradama Vlade i institucija FBiH.