BANJALUKA - Broj oboljelih od novog gripa u Republici Srpskoj postepeno se smanjuje, a u posljednja 24 sata prijavljeno je devet novooboljelih pacijenata, saopšteno je iz Instituta za zaštitu zdravlja RS.
Na Kliničkom centru Banjaluka smještano je 60 pacijenta, a u Jedinici intenzivne medicine nalaze se četiri teže oboljela.
Do sada je u RS evidentirano 859 oboljelih od H1N1, a četiri osobe su preminule od gripa H1N1.