GRADIŠKA – Ovogodišnje "Gradiško ljeto na Savi", koje traje dva mjeseca, okupiće brojne umjetnike, sportiste, zabavljače.
Počeće u srijedu 12. juna turnirom u malom fudbalu "Bravo", na stadionu Srednje stručne i tehničke škole. Od ostalih sportskih i rekreativnih sadržaja, to su turniri u odbojci na pijesku, uličnoj košarci, savska regata i takmičenje ribolovaca.
U subotu 15. juna je Sajam antikviteta i kolekcionarstva "Denarius". Istog dana je pozorišna predstva Studija glume.
Tokom "Gradiškog ljeta na Savi", biće izvedena predstava za djecu "Princeza na zrnu graška", festival folklora, priređeno veče komedije sa Dušanom Jokićem, organizovano završno veče Festivala literarnog stvaralaštva "Gradiško proljeće".
Ovu manifestaciju, koja svake godine okuplja po nekoliko hiljada posjetilaca, priredili su Turistička organizacija, Grad Gradiška, Kulturni centar, Gradsko pozorište, Radio-televizija Gradiška, udruženja građana.