NOVI GRAD - U crkvenim opštinama Novi Grad i Svodna danas je počelo prikupljanje pomoći stanovništvu najviše ugroženom u poplavama u Republici Srpskoj.
Sveštenik Nemanja Vidić je rekao da je sinoć stigla pomoć u prehrambenih i higijenskim artiklima iz Eparhije gornjokarlovačke.
"Sve će to zajedno sa pomoći koju prikupimo danas i sutra u Novom Gradu biti upućeno u najugroženija područja Republike Srpske", kaže on.
Vidić je rekao da će sveštenici nastojati da posjete najugroženije i uruče pomoć ukoliko to bude moguće.
On je naveo građanim mogu uplatiti i novčana sredstva na žiro-račun Crkvene opštine, a od prikupljenog novca biće kupljene potrebne namirnice.
Sveštenik Zoran Blagojević kaže da je već obezbijeđen prevoz za pomoć i da je planirano da pomoć iz Novog Grada krene u srijedu ujutro.