BANJALUKA - Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Nada Tešanović izjavila je da se u Srpskoj ne vodi mnogo računa o zdravstvenoj zaštiti sportista, ali da će zaključci sa današnjeg stručnog savjetovanja ukazati na koji način ih zaštiti.
"U protekloj godini imali smo dosta problema sa zdravstvenom zaštitom sportista, ali vjerujem da će institucije koje treba da brinu o sportistima ispuniti svoj zadatak", rekla je Tešanovićeva novinarima.
Pomoćnik ministra zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Amela Lolić smatra da ovaj skup ima veliki značaj za sportiste Srpske i njihovu fizičku i psihičku zaštitu.
"Zdravlje sportista je u interesu svih institucija Republike Srpske i nadam se da će današnji prijedlozi i rješenja doprinijeti boljem statusu sportista", rekla je Lolićeva.
U Banjaluci je danas održano stručno savjetovanje u Fondu penzijsko-invalidskog osiguranja o temi "Aktuelna pitanja zdravstvene zaštite sportista" sa ciljem da se poboljša status i pomogne ovoj kategoriji ljudi u Srpskoj.
Organizatori skupa su Zavod za medicinu rada i sporta Republike Srpske, a u njegovom radu učestvovali su stručnjaci iz ove oblasti.