Društvo

U Bijeljini nedostaju sušilice i stočna hrana

U Bijeljini nedostaju sušilice i stočna hrana
U Bijeljini nedostaju sušilice i stočna hrana
Srna

BIJELJINA - Poplavljenom području u Bijeljini trenutno najviše nedostaju sušilice i stočna hrana, rekao je danas komandant Gradskog štaba za vanrednu situaciju Mićo Mićić.

Mićić je rekao na konferenciji za novinare da je dnevno potrebno 45 tona stočne hrane, te dodao da će Štab tokom dana iz Srebrenika pokušati da obezbijedi 60 sušilica.

"Očekujem da ćemo danas riješiti ovo pitanje, ali imamo veliki problem i sa stočnom hranom", rekao je Mićić i apelovao na resorno ministarstvo i Republičku upravu Civilne zaštite da pomognu u ovome.

Mićić je rekao da će ugroženom stanovništvu Bijeljine danas biti podijeljeno oko 1.000 toplih obroka, koje će pripremiti ljudi iz Srebrenika.

Topli obroci biće dijeljeni od 12.00 časova na punktu u naselju Bogdanovića plac.

Humanitarna pomoć u hrani i higijenskim paketima i dalje se dostavlja selima koja su najugroženija.

"Za prihvatne centre i dalje se svakodnevno kuva hrana", rekao je Mićić i dodao da je broj ljudi u ovim centrima značajno smanjen.

Mićić je podsjetio da je sa predsjednicima savjeta mjesnih zajednica iz kojih se voda povukla, od Patkovače do Janje, dogovoreno da pomognu u distribuciji hrane.

On je rekao da se stanje na području Bijeljine i dalje normalizuje i da je nivo rijeke Save manji za pet metara od najvećeg dostignutog vodostaja.

"Ipak, veliki dio vode se zadržao u Velinom Selu, Brocu i okolnim selima, gdje ima mnogo čvrstog otpada. Borimo se sa eventualnom zarazom i radimo dezinfekciju štala i objekata za stanovanje", rekao je Mićić.

Najčitanije