SARAJEVO - U Federaciji BiH /FBiH/ moguće je eventualno povećanje starosnih penzija za oko pet odsto - rekao je danas federalni ministar rada i socijalne politike Vjekoslav Čamber.
"Nakon današnje sjednice Vlade FBiH imali smo sastanak sa rukovostvom federalnog Fonda PIO tokom kojeg je utvrđeno da u prva tri mjeseca u FBiH imamo šest odsto veći priliv sredstava u PIO nego što je bilo u istom periodu prošle godine", rekao je Čamber na konferenciji za novinare u Sarajevu.
On je istakao da će prijedlog o eventualnom povećanju penzija u FBiH izraditi Ministarstvo rada i socijalne polititike i da će biti razmatran na idućoj sjednici Vlade koja će biti za sedam dana.