Društvo

U Međugorju kamp za 100 djece oboljele od dijabetesa

U Međugorju kamp za 100 djece oboljele od dijabetesa
Foto: N.N. | U Međugorju kamp za 100 djece oboljele od dijabetesa
B.C.

BANJALUKA - Edukativno-rekreativni kamp za djecu oboljelu od dijabetesa Tip 1 od 6. do 10. maja biće organizovan u turističkom komplesku FoRest u Međugorju, pod sloganom "Za život s manje boli - mi zajedno, a vi kako hoćete".

"Cilj kampa je edukacija djece oboljele od dijabetesa tip 1, kao i njihovih roditelja, odnosno da se dodatno upoznaju na koji način treba da se odnose prema svojoj bolesti, razmjenjuju iskustva, ali i da se kroz druženja riješe stigmatizacije koja na ovu djecu ima veliki uticaj", saopšteno je iz Udruženja osoba oboljelih od dijabetesa "DiabetNº1" Banjaluka, koje je suorganizator događaja.

Kako ističu, ovo je po prvi put da udruženja iz Republike Srpske i Federacije BiH zajednički organizuju kamp koji će okupiti 100 djece iz čitave BiH. Glavni organizator je Udruženje "Novi Horizonti" iz Tuzle, a suorganizatori su, pored banjalučkog udruženja, Udruženje "Insula" iz Mostara i Udruženje djece i omladine oboljele od dijabetesa Unsko-sanskog kantona.

"Važnost ovog projekta nije samo u edukacijskom dijelu za djecu, nego i u nastojanju ovih udruženja da sveukupnoj javnosti i dijabetičkoj zajednici u čitavoj BiH pokažu kako mogu i moraju zajedno djelovati po pitanju dijabetesa", navedeno je u saopštenju.

Učesnici kampa će kroz radionice naučiti više o brojanju ugljenohidrata, doziranju insulinskih terapija, sprečavanju hipoglikemije i hiperglikemije, a imaće i psihosocijalne radionice.

 

 

 

Najčitanije