Društvo

U RS anketiranje nosilaca stanarskog prava u Hrvatskoj

U RS anketiranje nosilaca stanarskog prava u Hrvatskoj
U RS anketiranje nosilaca stanarskog prava u Hrvatskoj
Srna

BANjALUKA - Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske pozvalo je sve bivše nosioce stanarskog prava iz Hrvatske koji trenutno žive u BiH, a koji se do sada nisu evidentirali, da to učine do 15. aprila kada ističe rok za prijavu.

Napominjući da je Ministarstvo anketiranje izbjeglica sa stanarskim pravom u Hrvatskoj započelo 15. marta, u saopštenju se precizira da je do danas anketirano ukupno 687 lica.

U okviru Regionalnog projekta trajnog stambenog zbrinjavanja izbjeglica, u kojem učestvuju BiH, Hrvatska, Srbija i Crna Gora, planirano je održavanje donatorske konferencije u Beogradu, na kojoj bi bila prikupljena sredstva za realizaciju ovog projekta, a rezultati ankete biće korišteni u planiranju raspodjele prikupljenih sredstava.

Anketiranjem će biti prikupljeni relevantni podaci o broju i stvarnim potrebama bivših nosilaca stanarskog prava i ovo je posljednja prilika za evidentiranje te kategorije stanovništva.

Iz Ministarstva podsjećaju da će samo evidentirana lica biti obuhvaćena Projektom za trajno stambeno zbrinjavanje u državi po vlastitom opredjeljenju.

U saopštenju se naglašava da učešće u ovoj anketi nikome ne uskraćuje mogućnost pristupa Programu stambenog zbrinjavanja u Hrvatskoj, niti bilo kom drugom programu stambenog zbrinjavanja u ostalim zemljama.

Najčitanije