Društvo

U RS od zaušnjaka oboljelo 2.245 lica

Srna

BANjALUKA - U Republici Srpskoj je od juna prošle godine od zaušnjaka oboljelo 2 245 lica, potvrđeno je u Institutu za javno zdarvstvo Republike Srpske.

"Epidemija zaušnjaka proglašena je u Kostajnici, Višegradu, Novom Gradu, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Bijeljini", rekla je portparol Instituta  Milka Mrđa.

Ona je istakla da je od  varičela ukupno u 2011. oboljelo  3 539 građana RS, naglasivši da je od toga u decembru  oboljelo 514.

Prema njenim riječima, oboljeli od varičela se javljaju tokom cijele godine.

Mrđa je istakla da u Republici Srpskoj  još nema  zvanično prijavljenih oboljelih od gripa, dok je u Bijeljini na snazi i epidemija šarlaha.

Najčitanije