BANjALUKA - U Republici Srpskoj je od juna prošle godine od zaušnjaka oboljelo 2 245 lica, potvrđeno je u Institutu za javno zdarvstvo Republike Srpske.
"Epidemija zaušnjaka proglašena je u Kostajnici, Višegradu, Novom Gradu, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Bijeljini", rekla je portparol Instituta Milka Mrđa.
Ona je istakla da je od varičela ukupno u 2011. oboljelo 3 539 građana RS, naglasivši da je od toga u decembru oboljelo 514.
Prema njenim riječima, oboljeli od varičela se javljaju tokom cijele godine.
Mrđa je istakla da u Republici Srpskoj još nema zvanično prijavljenih oboljelih od gripa, dok je u Bijeljini na snazi i epidemija šarlaha.