FOČA - Na Gradskom trgu u Foči danas će biti prikupljan novac za liječenje dvanaestogodišnjeg Sergeja Ševića iz Novog Grada, koji boluje od veoma rijetke bolesti suženja nadbubrežnih arterija.
Za Sergejevo liječenje u Londonu potrebno je 200.000 KM, a novac se prikuplja širom Republike Srpske.
Zoran Maksimović iz Višegrada, koji u saradnji sa banjalučkom organizacijom "Budimo ljudi" organizuje akcije na istoku Srpske, kaže da je prije Foče novac prikupljan u Višegradu.
"U Rudom će akcija biti organizovana 24. marta, a u Trebinju 26. marta", najavio je Maksimović.
Na trgu u Foči pomoć će biti prikupljana danas od 10.00 do 15.00 časova.
Pozivom na humanitarni broj 1458 daruje se jedna marka za Sergejevo liječenje, a u Hipo banci otvoren je račun za prikupljanje pomoći broj 5521103206619 606.