VIŠEGRAD - Uslijed visoke temperature za područje Višegrada danas je aktiviran narandžasti meteoalarm koji upozorava da su prognozirane opasne vremenske pojave, takvog inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje.
U Višegradu bi tempreratura mogla da bude i iznad 35 stepeni Celzijusa, pa meteorolozi ukazuju da treba biti vrlo obazriv, svJestan rizika i redovno se informisati o detaljima očekivanih vremenskih uslova, prateći savJete nadležnih.
Za ostale regone u Bosni i Hercegovini danas je “upaljen” žuti meteoalarm, koji označava da vreme može da bude potencijalno opasno.
Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez.
Višegrad je i 11. juna imao najveću maksimlanu temperaturu od 36 stepeni.